20150711 173105V sobotu 20. června se uskutečnilo atletické Mistrovství republiky v kategorii veteránů. Mistrovství hostilo východočeské město Trutnov a jihočeská atletika měla zde své zastoupení a i bohatou sklizeň medailí. Jihočeští atleti přivezli 7 medailí z toho 3 zlaté a 4 bronzové. Atleti závodili společně, všechny věkové kategorie dohromady a pořadí pak bylo ustanoveno dle tabulky s věkovými koeficienty. Na 200m a 400m trati byl úspěšný Pavel Fleischmann (51 let) ze Sokola Milevsko, 3. místo na 200m za výkon 26,94 s. a 1. místo na 400m za výkon 57,80 s. Na trati 800m získal 3. místo Václav Šejbl (70let) ze Sokola Písek za výkon 2:47.22. Těsně pod stupni vítězů zůstal na trati 10 000m Vít Malík (46 let) ze Sokola České Budějovice a za výkon 37:39,86 skončil na 4. místě. V technických disciplínách se dařilo Jaroslavovi Lorencovi (61 let) ze Sokola České Budějovice, který ve skoku vysokém skončil na 1. místě za výkon 165cm. Ve skoku dalekém skončil Tomáš Železný (37 let), také ze Sokola České Budějovice, výkonem 613 cm na 3. místě. Hod diskem vyhrál Václav Sosna (67 let) ze Sokola Písek výkonem 46, 67m a ke zlatu přidal ještě 3. místo v hodu oštěpem za výkon 37,62m.

O víkendu, přesněji v sobotu 11. července se v rakouském Salzburgu uskutečnilo mezistátní utkání atletů veteránské kategorie mezi týmy z České republiky, Slovinska, Chorvatska a pořádajícího Rakouska. Z jihočeských atletů se utkání zúčastnili Jaroslav Lorenc (61 let), který zvítězil ve skoku vysokém výkonem 162 cm, Pavel Fleischmann (51 let), který skončil čtvrtý na 400m výkonem 59,63 s. a mimo bodování do soutěže Tomáš Železný (37 let), který ve skoku dalekém zapsal výkon 619 cm. Pavel Fleischman a Tomáš Železný pak byli ještě členy stříbrné štafety v běhu na 4x100m. Reprezentační družstvo pak v mezistátním utkání skončilo na stříbrné pozici.

Teď se veteránští atleti připravují na Mistrovství Světa ve francouzském Lyonu, které se uskuteční v první polovině měsíce srpna.