Jihočeský krajský atletický svaz

dsc 0137Tradiční Mezikrajové utkání družstev mladších žáků a mladších žákyň absolvoval náš kraj letos netradičně v Liberci. Termín "našeho" MKU v Kolíně byl posunut poté, co JčKAS stanovil termín pro víceboje přípravek a mladšího žactva. Hledali jsme proto možnost startovat v původním termínu 26.9.2015 a nabízel se Jablonec nad Nisou. Tímto chceme poděkovat Ústeckému, Libereckému, Královéhradeckému a Pardubickému kraji za možnost s nimi startovat.

Cestu do Jablonce náš řidič autobusu zvládl v docela hustém provozu výborně a dorazili jsme přesně v plánovaném čase. Až později jsme se dozvěděli, že o čtvrt hodin později způsobily různé dopravní zácpy 90minutové zpoždění. Pocítila to bohužel naše druhá běžkyně na 600m, která dorazila až 20 min po startu své disciplíny.

Do závodů jsme odstartovali výborně, na 60m překážek sbíraly Pavla Basíková a Johanka Šímová hned 20 bodů! V ostatních bězích se bohužel nikdo z našeho týmu neumístil mezi prvními 3. V hodu míčkem si vylepšil Erik Šutera svůj osobní výkon o více než 9m na vynikající 76,46m. Ve velmi kvalitním závodě to ale stačilo pouze na 2. místo, Miroslav Špicar z Královéhradeckého kraje vyhrál s 80,09m a byl za tento výkon vyhlášen nejlepším atletem dne. Ve vrhu koulí se umístili Erik Šutera a Nicola Kovaříčková na třetím místě. Ještě o stupeň výš přidala Julie Kotalíková ve skoku vysokém.

U kluků byly skoky doménou Tomáše Kratochvíla. S velkým náskokem vyhrál jak dálku, tak i výšku. Zde se pokoušel ještě o nový krajský rekord na 1,76m, bohužel zatím neúspěšně.

I když jsme jako kraj neměli moc umístění mezí prvními třemi, disponovali jsme vyváženým týmem a děti slušně bodovaly. Před závěrečnou společnou štafetou na 8x100m bylo jasné, že Liberecký kraj vyhraje. Druhé a čvrté místo dělil ale pouze jeden bod. Správná taktika a dobře připravení a motivovaní atleti měli zabezpečit, že se dostaneme v celkovém hodnocení alespoň mezi první tři. Štafeta ve složení Řezníková, Strusková, Svědínek, Holub, Basíková, Tvrzová, Šutera a Kratochvíl rozjela závod výborně a pardubická štafeta byla po 600m za námi. O druhé místo jsme tedy bojovali s Ústeckým krajem, který v této chvíli v celkovém bodování těsně vedl o půl bodu a a ve štafetě běžel asi 250m před námi. Obrovský finiš Tomáše Kratochvila zničil jak náskok ve štafetě, tak i Ústecký sen o stříbru.