fleischmann pavel mcr master 400mPraha, Stromovka - V sobotu 10. března 2018 se v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce uskutečnilo již 28.Halové MČR atletických veteránů. Na této významné veteránské soutěži opět startovali i veteráni našeho regionu, milevský atlet Pavel Fleischmann z atletického oddílu TJ Sokola Milevsko, písečtí Václav Šejbl a Václav Sosna, Jaroslav Lorenc ze Sokola ČB, Marek Volf z VS Tábor, Vlastislav Pecka z TJ Nová Včelnice a jediná žena Jitka Bočkayová z SKP ČB..
Několikanásobní přeborníci ČR opět nezklamali sami sebe a ani své příznivce.
Milevský Pavel Fleischmann si nejprve zaběhl půlku. To bylo pěkné překvapení. V minulosti běhal oblíbenou dvoustovku a osmistovku snad běžel pouze jednou na dráze. Jaký byl tedy důvod této změny?
No a milevský veterán odpovídá: "800 m jsem zvolil jako test, protože v zimě nemám moc možnost trénovat rychlost, ale vzhledem k příznivému počasí jsem běhal delší vzdálenosti. Při závodě jsem se snažil držet mezičasů, které mi poradili známí a ono to vycházelo. Až jsem byl překvapen, jak rychle jsem to zaběhl bez velkých zkušeností na tuhle vzdálenost. Na vítěze Milana Serafína rozhodně nemám,  s druhým místem jsem ale moc nepočítal. Odhadoval jsem svoje šance na třetí až čtvrté místo. "
Fleischmann si tedy osmistovku zaběhl jen tak, jako test, a hned z toho bylo druhé místo a stříbrná medaile, když v kategorii M 35-55 let zaběhl čas 2:23,57 min., přepočtený čas byl 2:08,93 min.
Druhou disciplínu, v kategorii M 35-55 let, si Fleischmann zvolil čtyřstovku a k průběhu závodu v této disciplíně dodal: "Bohužel tam však nebyl ze zdravotních důvodů můj současný největší soupeř na 400 m Zdeněk Pech z Jindřichova Hradce. Mezi během na 800 m a 400 m byly skoro dvě hodiny, i proto jsem zvolil tuhle kombinaci. A v mém rozběhu jsem se přímo setkal se Serafínem, vítězem osmistovky. Na seběhu jsem byl těsně za ním a možná i to mi pomohlo, že v závěrečných padesáti metrech jsem měl více sil a porazil ho jak  v přímém souboji, tak i po přepočtu časů." Milevský veterán tak po stříbrné medaili vybojoval krásné první místo, zlatou medaili a přebornický titul v čase 58,09 sec., přepočtený čas byl 49,46 sec. K tomuto vítěznému běhu milevského veterána dodává písecký veterán Václav Šejbl toto: "Tento závod byl úchvatným soubojem mezi Pavlem a Milanem. Celá hala stála, tleskala a fandila. Milevský borec porazil svého přemožitele z osmistovky nádherným, stylovým během v závěru."
Zhodnocení účasti na HMČR úspěšného milevského veterána bylo opravdu skromné:" S výsledkem jsem samozřejmě spokojený."
Medaile stejné cennosti si z Prahy přivezl i mnohonásobný přeborník ČR z let minulých Václav Šejbl. Ten startoval v kategorii M 60+ a jeho dosažené výkony jsou opravdu obdivuhodné. Na osmistovce zaběhl čas 3:00,80 min., přepočtený čas byl 2:08,79 min., a svůj závod vyhrál, získal přebornický titul a zlatou medaili.
Ve své druhé disciplíně, běhu na 400 m, zaběhl písecký borec čas 78,16 sec. a přepočteným časem 56,08 sec. získal svou druhou medaili, tentokráte stříbrnou za druhé místo.
Dvě zlaté a jednu bronzovou pak přidal písecký veterán Václav Sosna v kategorii M 60+. Ten ve vrhu 4 kg koulí poslal své náčiní na značku 12,89 m a přepočteným vrhem 16,50 m získal bronzové umístění.  V hodu 1 kg diskem poslal disk do vzdálenosti 45,51 m a přepočteným hodem 58,16 m vybojoval první místo a zlatou medaili. Stejný kov pak získal v hodu 500 g oštěpem, který z jeho ruky dolétl do vzdálenosti 36,23 m a přepočteným hodem 60,87 m byl první.
Svou letitou výkonnost mezi veterány opět potvrdil Jaroslav Lorenc, když vyhrál skok vysoký v kategorii M60+ výkonem 158 cm, přepočtený výkon 216 cm.
Pro dvě medaile v kategorii M35-55 si do Prahy dojel táborský Marek Volf, který vyhrál trojskok výkonem 12,39 m, přepočtený výkon 13,80 m, a ve skoku dalekém přidal stříbro za skok dlouhý 553 cm, přepočtený výkon 631 cm.
V hodu 5 kg kladivem si výkonem 27,32 m, přepočtený výkon 41,13 m, řekl o stříbro v kategorii M60+ Vlastislav Pecka z TJ Nová Včelnice.
Jediná Jihočeška, Jitka Bočkayová, se v Praze stala dvojnásobnou republikovou vítězkou v kategorii Ž 35-55, když vyhrála běh na 60 m časem 8,28 sec., přepočtený výkon 7,79 sec. a první byla i v běhu na 200 m časem 28,13 sec., přepočtený výkon 25,88 sec.