Jihočeský krajský atletický svaz

Jablonec nad Nisou - V sobotu 9. března 2019 se v atletické hale ve sportovním areálu Střelnice v Jablonci nad Nisou uskutečnilo již 29. halové MČR atletických veteránů. Na této významné veteránské soutěži opět startoval i milevský atlet, veterán Pavel Fleischmann z atletického oddílu TJ Sokola Milevsko. Několikanásobný přeborník ČR opět nezklamal sám sebe a své příznivce. Nejprve si zaběhl půlku a v kategorii M 35-55 let skončil v prvním běhu na sedmém místě v čase 2:23,91 min., celkově to bylo rovněž sedmé místo, přepočtený čas byl  2:02,18 min. a znamenal páté místo v ČR. Medailové stupně: 1. Milan Serafin, SK Aritma Praha 2:16,50/1:57,86 min., 2. Martin Šilhán, Jilemnice 2:16,42/1:58,76 min., 3. Petr Hlaváček, TJ LIAZ Jablonec nad Nisou 2:17,15/2:00,37 min. Ke svému výkonu a umístění v závodě se po vyjádřil milevský veterán takto: "Osmistovka je stále moje doplňková disciplína, především pro halovou sezonu, protože není možnost trénovat rychlost. Se včerejším umístěním jsem spokojený. Letos se sešla výborná konkurence a můj výsledný čas naprosto odpovídá mým možnostem. Bez specializovaného tréninku na této trati na lepší čas zatím nemám. "Druhou disciplínu, v kategorii M 35-55 let, si Fleischmann zvolil čtyřstovku a ve druhém běhu skončil na druhém místě v čase 59,24 min., celkově to byl čtvrtý nejlepší čas. Při pohledu na výsledkovou listinu pak milevský veterán zářil štěstím. Jeho přepočtený čas 50,09 sec. znamenal první místo, zlatou medaili a přebornický titul na veteránském HMČR.

Pořadí na stupních vítězů bylo toto: 1. Pavel Fleischmann, TJ Sokol Milevsko 59,24/50,09 sec., 2. Jaroslav Hlubuček, TJ LIAZ Jablonec nad Nisou 60,52/52,62 sec., 3. Lukáš Mizerák, AO Slavia Havířov 55,28/52,71 sec. No a svou zlatou čtyřstovku komentoval Fleischmann následovně: "S umístěním na 400 m jsem pochopitelně spokojený, s dosaženým časem už méně. Myslím, že to bylo dáno specifikem haly v Jablonci, kde jsou dlouhé rovinky a velice ostré zatáčky, které jsou náročné na nohy a běžce zpomalují. "Milevský atlet, trenér, funkcionář tak do své sbírky přidal další mistrovský titul, titul, který opět "vznikal" ve skromných podmínkách, vždyť Milevsko, jako jediné atletické město má stále jen antukový atletický ovál a přilehlé sektory. Přesto v těchto podmínkách vyrůstali či vyrůstají přeborníci, medailisté i reprezentanti ČR. Na fotosnímku z archivu Pavla Fleischmanna je vítězný milevský veterán na nejvyšším stupni.

Jitka Bočkayová z SKP Českých Budějovic si v kategorii W 35 doběhla pro zlato ve sprintu na 60 m v čase 8,41 sec. a s přepočteným časem 7,85 sec. Její druhou disciplínou byl běh na 200 m (29,40/26,84 sec.), ve kterém též získala medaili, tentokrát stříbrnou. Stříbrnou medaili získal v kategorii M 60 Jaroslav Lorenc z T.J. Sokol České Budějovice ve skoku vysokém s výkonem 151/209 cm. V kategorii M 35 se představil Marek Volf z Tábora, který též přivezl cenný kov v podobě stříbrné medaile ze skoku dalekého s výkonem 570 cm (přepočtený 658). Marek se postavil i na start 400 m a s časem 58,31/52,80 sec si doběhl pro celkové 5. místo.