Jihočeský krajský atletický svaz

Do Mladé Boleslavi se 31. března sjelo 25 atletů a atletek z Jihočeského kraje, kteří poměřili své síly s konkurencí z celé České republiky. Nejlepšího umístění z Jihočeského kraje dosáhla Adéla Štefanová (VESEL), když si po 2 km trati doběhla pro celkové 5. místo z 89 závodnic. Mezi mladšími žáky doběhl nejlépe Jakub Dohnal (TABOR) a to na 19. místě z 81 závodníků. Nejúspěšnější žákyní se stala Manuel Lurdes Gloria (TABOR), která doběhla na celkovém 9. místě z 88 závodnic. Na 10. místě z celkového počtu 95 žáků doběhl Martin Kozojed (BECHY). Dorostenka, Natálie Völfová (CECCB) protla cíl na 24. místě. Dorostenec, Řehula Šimon (SOKCB) doběhl na krásném 13. místě.

Autor foto: Štěpán Tomš

Do TOP 20 se probojovali:

• Mladší žákyně Adéla Holubová (SOKCB) – 12. místo
  • Mladší žák Ondřej Kozojed (BECHY) – 19. místo
  • Žák Jakub Homola (TABOR) – 11. místo
  • Dorostenci Ivan Brejška (SOKCB) – 14. místo, Jakub Budil (ATPIS) – 19. místo

Mezi mladšími žákyněmi startovaly také Karolína Mlčková (VESEL) – 52. místo a Silvie Trpková (TABOR) – 86. místo

Mezi mladšími žáky se také představil Michal Rada (SOKCB) – 33. místo a Jakub Janda (SOKCB) – 49. místo

Žákyně doplnily také Barbara Kostková (SOKCB) – 48. místo, Klára Hubenková (TABOR) – 72. místo a Zuzana Jíšová (TABOR) – 77. místo

Žák, Benedikt Pánek (SOKCB) – 40. místo

Dorostenka, Barbora Hesová (TABOR) – 31. místo

Dorostenci Petr Lukš (SOKCB) – 25. místo, Petr Bahenský (SOKCB) – 40. místo, Radek Kofroň (SOKCB) – 45. místo, Daniel Gribbin (4DVCB) – 62. místo, David Jošt (TABOR) – 69. místo

Na závěr nám zhodnotil trať i své závodní vystoupení písecký atlet, Jakub Budil: "Na závod jsem se moc těšil. Jeli jsme tam s tím, že bych tam mohl být do desátého místa. Trať mě překvapila, i přestože to byl kros, tak to nebyla trať vhodná pro tretry, byla to spíše hlinitá trať, dokonce jsme probíhali i přes menší mostík. Byl tam prudký kopec a hned poté seběh dolů, kde byla prudká zatáčka. Když jsme vystartovali, tak to nebylo úplně rychlé tempo, jak jsem si myslel, že by mohlo být. Hned po startu jsem byl v  předu na 2.-4. místě a běželo se mi výborně. Bohužel po 500 m mě začalo píchat v břiše, příčinou toho bylo podle mě to, že jsem se málo najedl, že jsem tu snídani podcenil, pak už jsem ztrácel a zpomalil jsem na tempo 3:30 a to jsem se snažil nějak udržet, v závodě jsem byl 24., a když už se blížil cíl, tak jsem ještě předběhnout pět kluků, což jsem rád, že jsem to ještě dokázal. Abych to shrnul, tak spokojen nejsem, jelikož to bylo běžitelné tempo na to třetí místo. Natrénováno bylo, ale s tim s břichem to prostě nešlo."

Děkujeme za reprezentaci a gratulujeme všem závodníkům.