Jihočeský krajský atletický svaz

Olomouc - V pátek 19. dubna 2019 se v Olomouci uskutečnil 19. roč. Hanáckého půlmaratonu, který zároveň proběhl jako Mistrovství ČR veteránů pro rok 2019. Uspořádal ho domácí atletický oddíl AK Olomouc. Závod byl rovněž součástí 39. roč. Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. Místem konání byl atletický stadion TJ Lokomotivy Olomouc a přilehlý park Bezručovy sady. Hlavní závod mužů a žen byl dlouhý 21,0975 km. Start i cíl byl na běžeckém oválu atletického stadionu. Běželo se celkem sedm okruhů v přilehlém parku. Trať byla asfaltová a rovinatá. Celkem se na start závodu postavilo 141 mužů a žen v jednotlivých věkových kategoriích. Do cíle jich doběhlo 139. Na celkovém 32. místě doběhl chyšecký vytrvalec a veterán Pavel Novotný, který před týdnem absolvoval Pardubický půlmaraton. V závodě mužů startovalo celkem sto účastníků a doběhlo jich 98. Novotný si nevedl špatně a doběhl na 23. místě.

Ve své hodnocené věkové kategorii 50-54 let pak dosáhl svého životního úspěchu, když si vybojoval vynikající páté místo v MČR v čase 1:32:,47 hod. Pořadí na stupních vítězů v jeho kategorii bylo následující:1. Jaroslav Martínek, TRIS Olomouc 1:22:30 hod., 2. Vít malík, CEWC Borovany 1:24:32 hod., 3. Bronislav Matouch, JISVA Zlín 1:25:08 hod.Chyšecký veterán pak hodnotil Hanácký závod takto: "Všichni si stěžovali na velké horko.  Proti Pardubickému půlmaratonu byl určitě těžší profil tratě. U mne se pak projevila únava z předchozího závodu v Pardubicích."Na MČR veteránů v půlmaratonu startovali i další vytrvalci našeho kraje, kteří se umístili na těchto místech a dosáhli těchto časů:muži 80-84 let: 1. Zdeněk Kopecký, Budvar České Budějovice 2:13:15 hod.muži 55-59 let: 2. Dušan Bartoš, Atletika Písek 1:38:49 hod.ženy: 3. Eva Štěpánková, České Budějovice 1:51:43 hod."OU"Fotosnímky Jiřího Valachovicse - s č. 33 je chyšecký veterán Pavel Novotný.