Jihočeský krajský atletický svaz

Dne 14.5.2019 náš oddíl Atletika Tábor hostil po okresním kole i krajské kolo této atletické a týmové soutěže škol. V Táboře se tak sešly nejlepší školní štafety Jihočeského kraje.
Byl to velmi náročný závod jak pro závodníky a jejich doprovod, tak pro nás pořadatele. Počasí této sezóně zatím moc nepřeje a my můžeme být rádi, že déšť se nám, až na jednu přeháňku, v této veliké zimě a vichru vyhýbal. I tak bylo vidět, že školy přijely maximálně připravené a štafety měly krásně seběhané a nakombinované, a i proto padlo spoustu kvalitních výkonů.
Opět se závodilo ve štafetě 8x 100 m, nejprve 1.-3. ročníky, a poté tuto štafetu běželi i 4.-5. třídy složené půl na půl z chlapců a děvčat. Po doplňkových disciplínách, skoku z místa a hodu medicinbalem, následovala závěrečná štafeta 8x 200 m smíšená (složená z obou kategorií).

V celkovém součtu časů všech štafet zvítězila Základní škola Zborovská Tábor v čase 08:33,92 a zajistila si tak postup na Mistrovství České republiky, které se letos bude konat v úterý 29. května 2019 ve Vlašimi. Druhá v celkovém součtu časů skončila ZŠ Nerudova 9, České Budějovice v čase 08:48, 86 a třetí dosprintovala Základní škola Dukelská Strakonice v součtu časů 08:53,49.

Všem zúčastněným školám moc gratulujeme k předvedeným výkonům a Základní škole Zborovská přejeme hodně štěstí do republikového finále!