Jihočeský krajský atletický svaz

Písek - V sobotu 24. srpna 2019 se v Písku na Městském stadionu uskutečnil 2. ročník Soutěže krajských veteránských družstev ČR, kterou uspořádal atletický oddíl ATK Písek v čele s Václavem Šejblem, duší těchto závodů. Této soutěže se zúčastnilo celkem šest družstev v kategorii mužů a tři družstva v kategorii žen. Na atletickém sportovišti se vystřídalo celkem 89 účastníků, z toho 84 veteránů. Bylo uskutečněno celkem 249 startů, z toho 236 u veteránů. V soutěži bylo i družstvo mužů a družstvo žen z Jižních Čech a v jejich sestavách figurovali tito veteráni a veteránky: Pavel Fleischmann, trenér a veterán z atletického oddílu TJ Sokol Milevsko, Šejbl Václav z ATK Písek, Jansa Jiří, Dušan Bartoš, Sosna Václav, Šatavova Lenka - všichni z Atletiky Písek, Daniela Škopková ze Sokola ČB, Jitka Bočkayová z SKP ČB,  Luboš Rákosník z SK Čtyři Dvory ČB, Eva Pláničková a Marek Volf z Atletiky Tábor, Vlastimil Voráček ze Sokola Černovice, Vlastimil Vonášek z TJ Blatná, Filip Petr, Zdeněk Pech a Ludvík Toman všichni z TJ Slavoj BANES Pacov.

Letošní ročník byl ve znamení velice kvalitních výkonů, a to ve všech disciplínách. Bylo vytvořeno celkem šest českých veteránských rekordů. A právě o jeden z nich se postaral i Pavel Fleischmann v běhu na 400 m v kategorii M55. Ten také byl hlavní oporou jihočeského družstva a s 33,75 body a byl nejvíce bodujícím závodníkem ze všech startujících.

Přispěl i k výbornému druhému místu jihočeských mužů, které vybojovalo celkem 175 bodů, první bylo družstvo mužů Praha-město se 198 body, třetí Východní Čechy se 154 body.

Milevský veterán měl v Písku skvělou formu, o čemž svědčí jeho výkony a umístěni v disciplínách.

V běhu na 200 m byl první v čase 26,06 sec.-přepočtený čas dle koeficientu byl 22,50 sec.- a získal jedenáct bodů.

Skvělý výkon předvedl v běhu na 400 m, když časem 58,10 sec.-přepočtený čas 49,12 sec.-, nejenže vyhrál, ale dokonce překonal český veteránský rekord M 55. Pro družstvo získal dalších jedenáct bodů.

Český rekordman se rovněž postavil na start osmistovky a zde skončil na výborném druhém místě v čase 2:23,67 min.-přepočtený čas 2:01,98 min.- a získal devět bodů.

Fleischmann se pak zasloužil i o prvenství jihočeské štafety na 4x100 m, která ve složení Fleischmann, Pech, Volf, Toman zaběhla čas 51,59 sec.-přepočtený čas 43,44 sec.- a získala do hodnocení družstev dalších jedenáct bodů.

Zkušený veterán a několikanásobný mistr republiky, Václav Šejbl si zaběhl osmistovku a vybojoval šesté místo časem 3:08,23 min.-přepočtený čas 2:12,22 min.- a získal pět bodů.

Velkou oporou Jihočechů byl i písecký Václav Sosna, který ve vrhu 4 kg obsadil druhé místo výkonem 11,79 m-přepočtený výkon 15,37 m- a získal devět bodů. Jedenáct bodů pak vybojoval za prvenství v hodu 1 kg diskem, když hodil  44,08 m-přepočtený výkon 57,70 m.

V hodu 500 g oštěpem hodil 34,86 m-přepočtený výkon 60,05 m - a za druhé místo získal devět bodů pro tým.

Zdeněk Pech z Pacova získal druhé místo v běhu na 100 m časem 13,02 se.-přepočtený čas 11,57 sec.- a zisk devíti bodů. Na 200 m trati pak získal další druhé místo časem 26,11 sec.-přepočtený čas 23,02 sec.- a zisk devíti bodů.

Jeho oddílový kolega Ludvík Toman na stovce byl sedmý v čase 15,48 sec.-přepočtený čas 12,15 sec.- a zisk čtyř bodů. V běhu na 200 m obsadil páté místo v čase 31,93 sec.-přepočtený čas 24,6340 sec.-a zisk šesti bodů. Startoval i na čtyřstovce a zde časem 70,71 sec.-přepočtený čas 53,28 sec.-obsadil druhé místo se ziskem devíti bodů.

V běhu na 3 000 m startoval Luboš Rákosník z SK ČD ČB a časem 10:26,05 min.-přepočtený čas 9:42,48 min.- získal páté místo a šest bodů a písecký Jiří Jansa doběhl na devátém místě v čase 11:16,04 min.-přepočtený čas 9:51,27 min.-zisk dvou bodů.

Ve skoku vysokém skočil táborský Marek Volf 175 cm-přepočtený výkon 194,97 cm- získal třetí místo a osm bodů. Ve skoku dalekém Volf dokonce vyhrál výkonem 590 cm-přepočtený výkon 690 cm - zisk jedenácti bodů. Táborský borec vyhrál i v trojskoku výkonem 13,11 m-přepočtený výkon 14,96 m-zisk jedenáct bodů.

Pacovský Filip Petr skončil ve vrhu 5 kg koulí na šestém místě výkonem 9,22 m-přepočtený výkon 13,29 m- zisk pěti bodů. V hodu 1 kg diskem hodil 25,79 ,-přepočtený výkon 31,78 m- a obsadil desáté místo se ziskem jednoho bodu. V hodu 600 g oštěpem dohodil na 25,52 m-přepočtený výkon 42,65 m- získal dva body za deváté místo.

Ve vrhu 4 kg koulí obsadil Pavel Voráček ze Sokola Černovice sedmé místo výkonem 9,48 m-přepočtený výkon 12,36 m-zisk čtyři body. V hodu 1 kg diskem hodil 24,60 m-přepočtený výkon 32,20 m- a obsadil deváté místo se ziskem dvou bodů. Páté místo pak získal v hodu 500 g oštěpem za výkon 29,45 m-přepočtený výkon 50,73 m- zisk šest bodů.

Vlastimil Vonášek z TJ Blatna ve vrhu 4 kg koulí skončil výkonem 8,54 m-přepočtený výkon 11,54 m- na 11.místě. Lépe se mu dařilo v hodu 1 kg diskem, když výkonem 26,37 m-přepočtený výkon 36,15m-obsadil sedmé místo a získal čtyři body. Dvanácté místo pak obsadil v hodu 500 g oštěpem výkonem 21,32 m-přepočtený výkon 38,54 m.

V soutěži žen obsadilo jihočeské ženy, podobně jako muži, druhé místo s 71 body, když soutěž vyhrálo družstvo Prahy se 143 body a třetí byly ženy Středních Čech s 61 body.

V jihočeském družstvu žen startovala také písecká Lenka Šatavová, která v běhu na 1500 m obsadila druhé místo v čase 5:48,65 min.-přepočtený čas 5:32,62 min.-a získala devět bodů. Druhé místo pak vybojovala i v běhu na 3 000 m v čase 12:19,87 min.-přepočtený čas 11:54,50 min.- a opět získala devět bodů. Nejvíce se jí dařilo v běhu na 400 m, když zvítězila v čase 79,22 sec.-přepočtený čas 75,05 sec.-a získala jedenáct bodů.

V chůzi na 3 km startovala táborská Eva Pláničková, která v cíli skončila na třetím místě v čase 26:08,19 min.-přepočtený čas 19:42,73 min.-zisk osm bodů.

Ve skoku dalekém žen vyhrála Jitka Bočkayová z SKP ČB výkonem 430 cm-přepočtený výkon 500 cm-zisk jedenáct bodů.

Ve vrhu 3 kg koulí obsadila Daniel Škopková ze Sokola ČB páté místo výkonem 6,19 m-přepočtený výkon 11,48m-zisk šest bodů. Další třetí místo pak přidala v hodu 1 kg diskem, když hodila 14,98 m-přepočtený výkon 30,77 m - zisk osm bodů. Na druhém místě skončila v hodu 500 g oštěpem výkonem 17,46 m-přepočtený výkon 36,65 m-zisk devět bodů.

Na závěrečném vyhlášení byli všichni závodníci nejlepších třech družstev mužů i žen oceněni medailemi a diplomy. Zároveň i nejlepší tři družstva mužů, stejně tak jako nejlepší družstvo žen, obdržela pěkné poháry.

Na závěr je třeba poděkovat pořadatelům z Písku za velice vydařený průběh závodů, včetně občerstvení, které si mohli závodníci vyzvednout zdarma přímo na stadiónu. K celému zdařilému průběhu soutěže přispěla i celková atmosféra na stadiónu, kterou navodil ředitel závodu a hlasatel v jedné osobě Václav Šejbl, který průběžně seznamoval závodníky s aktuálním stavem soutěže a přispěl tak k dramatickému průběhu soutěže až do samého konce. Proto není divu, že řada závodníků si tuto soutěž velice pochvalovala a už se těší na další ročník, včetně milevského rekordmana.