Jihočeský krajský atletický svaz

Přítomní: Novák Pavel, Bahenský Petr, Tycová Dagmar, Vacek Ludvík, Gysel Urs, Tipka Václav, Najbrt Tomáš
Hosté: Prášil Milan


1. Ekonomika JKAS
Ekonomka JKAS přednesla informaci o hospodaření. JKAS opakovaně žádal o grant za organizaci mezikrajového pětiutkání. První žádost byla odmítnutá, druhá žádost je zatím bez výsledku. Závěrečné vyúčtování krajských soutěží probíhá.
Hospodaření za rok 2016 bude předneseno na VV KAS v 01/2017 v rámci přípravy na VH JKAS.


2. Soutěže rok 2017 – hala
Termíny 2017 - hala, kros: Krajský přebor Open jednotlivců Jihočeského a Plzeňského kraje v hale - zajištěná hala (Stromovka): sobota 21.1.2017, zajišťuje Plzeňský kraj. KP žactva zajištěno na 28.1.2017 na Strahově (pořadatel zatím není určen). Komise rozhodčích zajistí nominaci na halu 2017, odpovídá Luděk Vacek. KP přípravek bude v Nové Včelnici, Urs Gysel zjistí možné termíny a podmínky.


3. Soutěže rok 2017 – KPJ ,KPD
Soutěže na dráze: na říjen svoláme jednání rozšířené o pořadatele, věříme, že na základě společné diskuse budou prodiskutovány a dohodnuty termíny a organizátoři. Na dnešním jednání ČAS bude předložena 1 varianta termínů 2017. Na základě termínů připraví p. Tipka brožuru „Atletické soutěže 2017“. Ve smyslu předchozích dohod bude i nadále v SŘ 2017 hostování i v KPD mladšího žactva jen přes ČAS, tj. formou Ohlášení hostování.
Výbor vyjádřil zájem ladit počet hostujících pro krajské soutěže družstev s počtem hostujících tak, jak platí na úrovni MČech a MČR (aktuálně by to znamenalo zmenšit počet povolených hostujících u žactva ze 6 na 3).


4. Různé
Atlet roku 2016: Vyhlášení se bude konat v pátek  20. ledna 2017, asi v ČB. Anketu zpracuje Václav Tipka, plakety zajistí Dagmar Tycová.

JKAS připravuje Školení trenérů pro trenérské kvalifikace Trenér žactva (TZ) a Trenér atletické přípravky (TAP), přihlášky na adresu předsedy. Termín a místo bude upřesněno.

MKU žactva bude 26.11.2016 v hale v Praze, návrh nominace připraví Urs Gysel. Propozice zatím nejsou známé.

Při MKU v Jablonci a MU v Eggenfeldu se ukázalo, že u nových dresů chybí menší velikosti. Výbor rozhodl minulý rok 10 dresů doplnit. Urs Gysel dostal úkol dresy objednat.

PKAS opět nabídl společný KP v krosu ve Střelských Hošticích (společně s ZČ krajem).

VV JKAS vyzývá oddíly, aby se přihlásily k pořadatelství KP staršího žactva v hale v únoru a KP v krosu asi v březnu.

VV JKAS vzal na vědomí návrh Pavla Nováka na finanční příspěvek z rezervy JKAS na regeneraci a další přípravu pro Barboru Havlíčkovou (4DVCB), za vítězství v MS v běhu do vrchu dorostenek a zejména za zlato na MS juniorek – družstva v Bulharsku. VV JKAS se rozhodl připravit návrh podmínek pro finanční podporu atletů.

O zařazení do SpS pro další cyklus se uchází tyto oddíly: SOKCB, 4DVCB, TABOR, NVCEL. VV JčKAS doporučuje jejich zařazení do SpS na další 4 roky.

LODM 2017 se koná v době 24.-29.6.2017. Účastníci: 36 dětí, 6 doprovod. VV JKAS jmenoval Urse Gysela garantem ze strany JKAS.

Během letošní závodní sezony se ukázalo, že v kraji není žádná sada pro vážení a měření náčiní. VV JKAS proto uvažuje o pořízení takové sady, tak, aby bylo možné ji jednotlivým organizátorům závodů půjčit. Pro pořízení takové sady je JKAS závislý na grantu.

 

V Českých Budějovicích dne 20.9.2016

Protokol: Urs Gysel